Spektakularna liczba medali dla Jomy na Mistrzostwach Europy w Lekkiej Atletyce 2022

Atletas que han conseguido una medalla para el medallero Joma en el Campeonato Europeo de Atletismo2022.

Joma oficjalnie sponsorowała pięć federacji narodowych podczas Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce 2022: Hiszpanię, Słowenię, Serbię, Irlandię i Czechy. Ponadto dostarczyła sprzęt do sześciu kolejnych: Albanii, Andory, Azerbejdżanu, Gruzji, Macedonii i Mołdawii, co czyni ją jedną z marek o największej obecności w zawodach.

Federacje lekkoatletyczne Joma doliczyły się łącznie 21 medali podczas Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce 2022 w Monachium. Z Hiszpanią prowadzącą JomaTeam i piątą w ogólnej liczbie medali, pięć narodowych delegacji sponsorowanych przez Joma wspięło się na podium po ostatnim dniu Mistrzostw Europy.

Hiszpania, bijąca rekordy z 10 medalami

Hiszpania zamknęła Mistrzostwa Europy z rekordową liczbą 10 medali: 4 złote, 3 srebrne i 3 brązowe, z których każdy ma swoją nazwę. Oprócz Mariano Garcíi złoty medal w biegu na 800m, Álvaro Martín w chodzie na 20km, Asier Martínez w biegu na 110m przez płotki i Miguel Ángel López w chodzie na 35km. Srebrne medale przypadły Raquel González Campos w tej samej dyscyplinie, Mohamedowi Katirowi na 5000 m oraz drużynie męskiej w maratonie. Brązowe medale zdobyli Mario García w biegu na 1500 m, Diego García Carrera w chodzie na 20 km oraz drużyna kobiet w maratonie. Królewska Hiszpańska Federacja Lekkoatletyczna pokazała tymi wynikami, że zawsze osiąga swoje cele na poziomie europejskim.

Europejski zespół JomaTeam, nie do zatrzymania

Delegacja Serbii zdobyła na Mistrzostwach Europy w Lekkiej Atletyce 2022 4 medale: 1 złoty, 2 srebrne i 1 brązowy. Ivana Vuleta stanęła na najwyższym stopniu podium w skoku w dal, a Adriana Vilagos i Armin Sinancevic zdobyli srebro odpowiednio w rzucie oszczepem i w pchnięciu kulą. Kolejna kobieta zdobyła brąz dla Serbii: Angelina Topic w skoku wzwyż.

Czechy w debiucie z Jomą w Monachium zgromadziły do swojego lekkoatletycznego rekordu kolejne 3 medale: 1 srebrny i 2 brązowe. Czeski zawodnik Jakub Vadkejch zajął drugie miejsce w rzucie oszczepem w swoich pierwszych Mistrzostwach Europy z Jomą, w tej samej kategorii, w której Barbora Spotáková zdobyła brąz. Drugi brąz powędrował do Tomasa Stanka w shot put.

Ostatecznie zarówno Słowenia, jak i Irlandia zdobyły po dwa medale. Z jednej strony srebro Armina Sinancevica w pchnięciu kulą i brąz Tiny Sutej w skoku o tyczce dla Słowenii; a z drugiej strony srebro Ciary Mageen w biegu na 1500 m i brąz Marka Englisha w biegu na 800 m dla Irlandii. Oba medale są zwieńczeniem 21 medali zdobytych przez lekkoatletów Joma na Mistrzostwach Europy w Monachium.

Joma pokazuje swój potencjał na Mistrzostwach Europy w Lekkiej Atletyce 2022

Dzięki wynikom pięciu narodowych federacji, które noszą Joma: Hiszpanii, Słowenii, Serbii, Irlandii i Czech, hiszpańska marka Sports Expert pokazała swój potencjał w tej dyscyplinie. Lekkoatletyka, wraz z piłką nożną, jest sportem narodzin firmy Joma, a jej rozwój sprawił, że stała się jedną z wiodących marek na rynku zarówno obuwia, jak i tekstyliów. Świadczy o tym zaufanie, jakim czołowi sportowcy obdarzają firmę Joma. Wyposażenie elitarnych sportowców jest możliwe dzięki inwestycjom w rozwój produktów, R+D+i oraz zastosowaniu najnowszych technologii. Cała Europa mogła się o tym przekonać podczas najważniejszej imprezy lekkoatletycznej na kontynencie.

Podsumowanie dorobku medalowego JomaTeam na Mistrzostwach Europy w Lekkiej Atletyce 2022:
Hiszpania: 4 złota, 3 srebra, 3 brązy.
Serbia: 1 złoto, 2 srebra, 1 brąz
Czechy: 1 srebrny, 2 brązowe medale
Słowenia: 1 srebro, 1 brąz
Irlandia: 1 srebro, 1 brąz