6 porad dotyczących wyboru idealnego tornistra

Mochilas escolares de Joma en el patio del colegio.

6 porad dotyczących wyboru idealnego tornistra

Joma daje Ci 6 wskazówek, jak wybrać idealny plecak back-to-school.

Jeśli chodzi o wybór idealnego worka szkolnego na powrót do szkoły, dostępna jest niezliczona ilość modeli: większe, mniejsze, kwadratowe, zaokrąglone, z większą lub mniejszą ilością kieszeni… Jednak wielu rodziców nie ma pewności, jak wybrać ten, który najlepiej odpowiada potrzebom ich dzieci. Trzeba wziąć pod uwagę, że będzie on im towarzyszył przez cały rok szkolny i że będą w nim nosić wszystkie swoje szkolne materiały: książki, zeszyty, piórnik, dziennik… a nawet laptop czy tablet.

W Joma zamierzamy udzielić Ci najlepszych wskazówek, aby dzieci miały jak największy komfort noszenia uniwersalnego plecaka szkolnego. Dzięki tym wskazówkom skończą się Twoje wątpliwości dotyczące tego, gdzie go kupić, który najbardziej im odpowiada lub w którym będą się czuli najlepiej. W bogatej kolekcji plecaków szkolnych Joma znajdują się modele odpowiadające wszystkim gustom i potrzebom. Aby znaleźć swój, wystarczy przeczytać te 6 wskazówek:

1. Uważaj na rozmiar i wagę.

Pierwszym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest wielkość plecaka. Dzieci muszą codziennie dźwigać ciężary w drodze do i ze szkoły. Dlatego rozmiar musi być zgodny z ich anatomią. Mniejsze plecaki są odpowiednie dla niemowląt i uczniów wczesnej szkoły podstawowej, natomiast większe plecaki są przeznaczone na koniec szkoły i do szkoły średniej. Ogólną zasadą jest, aby nie sięgał on więcej niż 5 centymetrów poniżej talii i powyżej wysokości ramion.

W Joma mamy plecaki, które spełniają te wymagania. Na przykład model Friendly nie przekracza 30 cm wysokości, dzięki czemu jest idealny dla mniejszych dzieci. Inne większe modele, takie jak Beta mają 42 cm wysokości, idealne dla starszych dzieci w szkole.

Chłopiec niosący torbę szkolną Joma Friendly.
Kup torby szkolne Friendly Joma

Plecak szkolny Beta marki Joma opierający się o bramkę.
Kup torby szkolne Joma

Dodatkowo powinien być mecz wagowy. Światowa Organizacja Zdrowia odradza noszenie w plecaku więcej niż 10% masy ciała dziecka. Zbyt duża waga może prowadzić do problemów z kręgosłupem. Najlepiej jest mieć przy sobie tylko te książki i/lub zeszyty, z których będą korzystać danego dnia.

2. Ważne: musi mieć kilka kieszeni

Im więcej kieszeni, tym ciężar będzie bardziej równomiernie rozłożony i tym mniejsze będą szkody dla pleców. Dlatego w Joma bardzo poważnie traktujemy potrzebę dobrej organizacji wszystkiego. W plecaku dzieci będą musiały nosić wszystko, od przyborów szkolnych po butelkę z wodą, przekąski czy nawet urządzenia elektroniczne. Oznacza to dodanie dodatkowego ciężaru. Dlatego plecaki szkolne Joma są wyposażone w nieskończoną liczbę kieszeni: siatkowe kieszenie na butelkę z wodą (model Beta), kieszenie zapinane na zamek (model Worldwide), kieszenie wewnętrzne, kieszenie specjalne…

Plecak szkolny Beta marki Joma opierający się o bramkę.
Kup torby szkolne Beta Joma

W najnowszych kolekcjach dodaliśmy dodatkową wzmocnioną komorę, w której można bezpiecznie przechowywać komputer lub tablet. Na przykład w plecaku Lwa. Coraz więcej szkół jest w pełni skomputeryzowanych i wykorzystuje nowe technologie w nauczaniu. Teraz przenoszenie laptopa czy tabletu będzie bardziej komfortowe.

3. Zawsze wybieraj torbę szkolną ze wzmocnionym tyłem i regulowanymi paskami na ramiona

Ta część jest kluczowa, ponieważ będzie miała bezpośredni kontakt z ramionami i plecami dziecka. Pomaga to również w rozłożeniu ciężaru. Nasze tornistry mają wzmocniony tył dla zwiększenia komfortu. Również paski na ramiona mają regulowaną wysokość i są wyściełane. Zawsze występują w parach; nie oferujemy pojedynczych toreb na ramię typu cross-body, ponieważ nie nadają się one do noszenia ciężarów do szkoły.

4. Możliwość prania dla lepszej konserwacji

Kolejnym aspektem, który martwi rodziców jest konserwacja. Dzieci zostawiają plecaki na podłodze w klasie, na placu zabaw, przewracają się, ocierają… i w efekcie zostawiają je pełne plam. Dlatego jeśli jest zmywalny jak te z Jomy, to nie musi to być problemem. Zalecamy mycie go w temperaturze poniżej 30ºC i pozostawienie do wyschnięcia na powietrzu.

5. Im bardziej jest odporny, tym dłużej będzie działał

Związane z poprzednią wskazówką, trwałość jest kolejną cechą, którą należy wziąć pod uwagę podczas poszukiwania idealnego plecaka. Mimo, że możemy ją umyć, istotne jest, aby nie psuła się przy upadku z kapelusza. Materiały, z których są wykonane powinny być w stanie dostosować się do każdej sytuacji. Dla tej potrzeby znaleźliśmy najbardziej odpowiednią technologię. Do naszego plecaka Joma World Moving dodaliśmy odporną na rozdarcia, lekką i wodoodporną tkaninę ripstop. Jest to materiał złożony z przędzy o wysokiej wytrzymałości, mający na celu zwiększenie trwałości produktu.

Plecak szkolny Beta marki Joma opierający się o bramkę.
Kup torby szkolne Moving Joma World

6.Tornister szkolny z wzorem, który im się podoba

Może wydawać się to oczywiste, ale żadne z powyższych rozwiązań nie ma sensu, jeśli plecak nie przypadnie do gustu dziecku. Dzieci z natury są niespokojne i dotyczy to również ich gustów. Dlatego, jeśli projekt im nie odpowiada lub się znudzi, poproszą o inny. Aby uniknąć tego problemu, Joma posiada plecaki o prostych wzorach, z nadrukami lub kolorami, zawsze biorąc pod uwagę trendy sezonu.

Plecaki szkolne Joma oparte o kolumnę na boisku szkolnym.
Kup torby szkolne Joma

Ten rodzaj plecaków ma tę zaletę, że można je spersonalizować za pomocą naklejek, naszywek lub patchy. My dajemy Ci model, ale Ty dodajesz specjalny akcent.

Zawsze znajdzie się bezpieczny i wygodny plecak Joma, który będzie odpowiadał temu, czego pragnie Twój maluch. Stosując się do naszych rad, już nigdy nie staniesz przed takim rodzajem niezdecydowania. Twoje dziecko wróci do szkoły z najlepszym plecakiem w historii.

Aby uzyskać więcej wskazówek back-to-school, możesz przeczytać o tym, jak wybrać najlepsze szkolne trenery i dresy.

We współpracy z International School San Patricio Toledo.