5 porad dotyczących wyboru najlepszych butów szkolnych

Niño calzando zapatillas escolares Boro de Joma mientras sujeta un balón.

5 porad dotyczących wyboru najlepszych butów szkolnych

Od Joma dajemy Ci 5 wskazówek, jak wybrać najlepsze buty szkolne na powrót do szkoły.

Lato mija, a powrót do szkoły coraz bliżej. Na te terminy dzieci muszą mieć wszystko przygotowane: butów szkolnych, dresy, plecaki, piórniki itp. Wybór ten budzi niepokój rodziców, ponieważ materiał szkolny, z którego będą korzystać ich dzieci w ciągu roku szkolnego, będzie miał wpływ na to, jak dużo się nauczą i jak dobrze będą się bawić.

Szczególnie obuwie jest najbardziej techniczną częścią wyposażenia szkoły. W tych samych butach sportowych będą grać na przerwie, odbywać zajęcia z wychowania fizycznego lub uprawiać każdą aktywność wymagającą wysiłku fizycznego. Dlatego też, gdy chodzi o wybór dobrego obuwia, dokonanie niewłaściwego wyboru może prowadzić do dyskomfortu fizycznego, który w dłuższej perspektywie może mieć poważne konsekwencje. Na przykład ból pleców, ból stóp lub problemy z poruszaniem się.

Wśród cech, które zazwyczaj są brane pod uwagę podczas poszukiwania dobrych butów szkolnych, jest to, że powinny być one odporne i wygodne. Lepiej, żeby wytrzymały cały rok szkolny, żeby się nie zużywały i żeby jednocześnie gwarantowały maksymalny komfort. Jednak często pomijane są inne aspekty, które mogą zrobić różnicę, jeśli chodzi o znalezienie idealnego buta.

Na wszystkie te pytania Joma ma klucze, jak wybrać dobre buty szkolne. Jako znana w kraju i na świecie marka sportowa, ich szeroka gama modeli została wypróbowana w szkołach na całym świecie. Dzięki dziesięcioleciom doświadczeń zgromadzili oni najbardziej odpowiednie aspekty do wymagań, jakie stawia ten typ obuwia. To powiedziawszy, nadszedł czas, aby odpowiedzieć na twoje pytania za pomocą 5 poniższych wskazówek:

1. Weź pod uwagę ergonomię butów szkolnych

Jeśli nie znasz tego terminu, odnosi się on do zdolności buta do dostosowania się do fizycznych cech stopy. Aby to zrobić, należy wybrać odpowiedni rozmiar i unikać kupowania większych rozmiarów z myślą o przyszłości. Jeśli rozmiar nie jest właściwy, może to zmienić sposób chodzenia dziecka. Sposobem na przekonanie się o tym jest przymierzenie ich ze skarpetkami i sprawdzenie, czy palce ocierają się o toecap. Jeśli tak, to spróbuj o jeden rozmiar wyżej.

Dodatkowo należy wybrać niskie trampki, które są poniżej kostki. Dzięki temu nie będzie ograniczać Twoich naturalnych ruchów. Wszystkie modele Joma pozostawiają kości kostek wolne, aby maluchy mogły swobodnie chodzić, biegać i skakać.

2. Wybierz przylegające zapięcie dla lepszego zamocowania

Buty muszą dobrze trzymać stopę, aby były wygodne. Typem zapięcia, które najlepiej dopasowuje się do ich kształtu, jest zapięcie na rzepy. Jego poręczność pozwala na proste i pewniejsze dopasowanie, ponieważ po przyklejeniu nie przesuwa się. Wśród linii back-to-school Jomy, Play i School mają zapięcia na rzepy.

Children's feet wearing school shoes Play Joma
Kupić buty szkolne Play Joma

Kolejnym plusem jest to, że są łatwiejsze do zakładania i zdejmowania: dzieci łatwo nauczą się z nich korzystać, a jeśli będą musiały zdjąć buty podczas jakiejś aktywności, nie będą miały z tym problemu.

3. Szczególna uwaga na odporność i trwałość

Wszystkie buty szkolne Joma są zaprojektowane tak, aby wytrzymać cały rok i więcej. Dobre tworzywo w podeszwie i cholewce zapobiegnie ich pękaniu.

Jeśli chodzi o podeszwę, to w Joma jest ona wykonana z gumy, czyli bardzo odpornego materiału, który wytrzymuje zużycie. Cholewka wykonana jest z syntetyku i/lub skóry, obie wysokiej jakości. Na przykład but School łączy oba materiały ze wzmocnieniem w toecap w celu optymalizacji trwałości i ochrony stopy.

Children's foot
Kupić buty szkolne School Joma

Buty szkolne Joma są również łatwe w utrzymaniu. Wystarczy przetrzeć je wilgotną szmatką i pozostawić do wyschnięcia na powietrzu. Nie będzie miało znaczenia, czy dziecko wróci do domu z poplamionymi butami. Istnieje proste rozwiązanie.

4. Upewnij się, że są one oddychające

Kolejnym kluczowym czynnikiem jest oddychalność. Dzieci będą spędzać wiele godzin w szkole, dlatego ważne jest, aby ich stopy były wolne od potu i aby było im chłodno. Jeśli czujemy w nich wilgoć i gorąco, łatwiej o przegrzanie stopy i otarcia skóry. Jednak przy dobrym poziomie oddychalności chodzi o świeżość i komfort.

Kilka elementów odgrywa tu rolę. Z jednej strony trzeba spojrzeć na materiał, z którego wykonana jest cholewka. Jeśli ma wstawki z siatki, wentylacja jest zapewniona, jak w Boro czy Fury marki Joma. Jeśli jest to but skórzany, to z natury rzeczy jest oddychający, jak np. model School.

Children's feet wearing running shoes Boro Joma
Kupić buty do biegania Boro Joma

Children's feet wearing casual shoes Fury Joma
Kupić obuwie szkolne Fury Joma

Z drugiej strony zwróć uwagę, czy wkładka jest oddychająca. Warto wybrać te ze skórzaną wkładką, a nie plastikową. Dlatego Joma ma tego typu wkładkę w swoich butach szkolnych.

Niezależnie od materiału, dobrze jest sprawdzić, czy but ma perforacje dla dodatkowej wentylacji. Dla tej funkcji Joma posiada technologię VTS i zawarła ją w takich modelach jak School, Play czy Fury. Powietrze wchodzi i wychodzi przez małe otwory utrzymując stałą temperaturę stopy.

Children's feet wearing school shoes School Joma
Kupić buty szkolne School Joma

5. Estetyka butów szkolnych jest ważna

Chociaż estetyka jest czasami pomijana, gdy jesteś pomiędzy opcjami, nie powinna być. Posiadanie ładnych, dobrze dobranych butów zrobi różnicę. Może nawet pomóc dziecku pójść do szkoły szczęśliwszym. Białe, czarne, z różnokolorowymi detalami… Cała różnorodność dostępna jest w szkolnych butach Joma.

Ta wskazówka jest szczególnie istotna, jeśli dziecko nosi mundurek. Na przykład Play jest bardziej klasyczny, estetyczny i może lepiej wyglądać z mundurem.

Children's feet wearing school shoes Play Joma
Kupić buty szkolne School Joma

Zawsze znajdą się buty dziecięce Joma, które spełniają te cechy. Stosując się do tych wskazówek, już nigdy nie będziesz się denerwować, gdy nadejdzie czas powrotu do szkoły. Wybór z pewnością będzie trafny.

Aby uzyskać więcej wskazówek back-to-school, dowiedz się, jak wybrać idealny dres i górny plecak.

We współpracy z International School San Patricio Toledo.