Joma będzie obecna na Mistrzostwach Europy w Lekkiej Atletyce 2022

Joma będzie obecna na Mistrzostwach Europy w Lekkiej Atletyce 2022

Hiszpańska marka ubiera pięć narodowych federacji: Hiszpanię, Słowenię, Serbię, Irlandię i Czechy.

W ramach obchodów największej europejskiej imprezy lekkoatletycznej, czyli Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce Monachium 2022, hiszpańska firma Joma pokazuje swoją moc w tym sporcie. W Monachium rywalizuje w sumie pięć narodowych federacji sponsorowanych przez firmę Joma: Hiszpania, Słowenia, Serbia, Irlandia i Czechy.

Lekkoatletyka, wraz z piłką nożną, jest sportem narodzin marki Joma, a jej rozwój sprawił, że stała się ona jedną z wiodących marek na rynku zarówno obuwia, jak i tekstyliów. Świadczy o tym zaufanie, jakim czołowi lekkoatleci darzą firmę Joma, ponieważ wyposażenie elitarnych sportowców jest możliwe dzięki inwestycjom w rozwój produktów, R+D+i oraz zastosowaniu najnowszych technologii.

Joma jest sponsorem Królewskiej Hiszpańskiej Federacji Lekkoatletycznej od 2009 roku. Od tego czasu marka jest obecna na wszystkich światowych i europejskich zawodach oraz igrzyskach olimpijskich. Do Hiszpanii stopniowo dołączały kolejne, takie jak Słowenia, Serbia, Irlandia i najnowsze Czechy, które debiutują w Monachium z Jomą.

Oprócz federacji obecnych na Mistrzostwach Europy, Joma sponsoruje inne federacje spoza kontynentu, takie jak Meksyk, Maroko czy Dominikana oraz inne europejskie federacje, które nie są w Monachium, takie jak Białoruś, Walia i Szkocja.