W co powinienem się ubrać na siłownię?

Pablo Carreño vistiendo ropa de Joma para ir al gimnasio.

W co powinienem się ubrać na siłownię?

W Joma dajemy Ci kilka wskazówek, jakie ubrania, buty i akcesoria nosić na siłownię.

Chodzenie na siłownię to jeden ze sposobów, dzięki któremu możemy cieszyć się zdrowym życiem. Teraz nadszedł wrzesień, a wraz z nim początek nowych sportowych wyzwań: powrót do nawyku chodzenia na siłownię lub po prostu ponowne zapisanie się do prowadzenia bardziej aktywnego życia.

Choć jedną z podstawowych wątpliwości jest to, co założyć, czyli w czym będziemy czuć się najlepiej, w Joma ułatwiamy Ci to zadanie. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie serię wskazówek, które pozwolą Ci uzyskać kompletny strój z naszych najnowszych kolekcji fitness look.

Odzież na siłownię

Pierwsze pytanie, które przychodzi do głowy przed wybraniem się na siłownię brzmi: „w co mam się ubrać? Cóż, odpowiedź jest prosta. Należy wybrać ubrania, które są wygodne, elastyczne i odprowadzające pot. Przez wygodne rozumiemy ubranie, które nie ociera się o ciało, pozwala na swobodne poruszanie się i jest lekkie.

Aby w pełni wykorzystać te korzyści, idealnie jest wybrać odzież, która zawiera technologię, ponieważ zoptymalizuje ona wynik. Na przykład, jeśli to, czego chcesz, to bardzo oddychająca koszulka, to lepiej, żeby była wykonana z bawełny lub miała system Micro-Mesh, jak na przykład oddychające damskie koszulki Urban Street i Core. Z drugiej strony, im bardziej rozciągliwe, tym lepiej będziesz się poruszać. Na przykład koszulki, które są wykonane z elastanem (koszulka męska Sydney), legginsy, biustonosze sportowe itp.

Mireia Berlmonte w stroju gimnastycznym Joma.
Kupuj ubrania na siłownię firmy Joma.

Jeśli chodzi o komfort, są pewne cechy, które dodają plusa w tym względzie. Raglanowe rękawy na koszulkach, takich jak Core, lub plecy pływaka, takie jak Oasis oferują lepszą swobodę ruchu. Jednocześnie zapobiegają ocieraniu się szwu barkowego o skórę. Przyczynia się do tego również rodzaj przeszycia. Jeśli jest to odzież z płaskimi lub laserowo wycinanymi szwami, zapewni Ci większy komfort podczas godzin spędzonych na siłowni.

Mężczyzna na siłowni ubrany w koszulkę Joma Sydney.
Kup koszulkę Sydney gym marki Joma

A jeśli jesteś kobietą, ostatnią wskazówką dotyczącą wyboru ubrań na siłownię jest zwrócenie szczególnej uwagi na stanik sportowy. Musisz wybrać odpowiedni top dla siebie w zależności od rozmiaru miseczki i sportu, który zamierzasz uprawiać. Jeśli chodzisz na zajęcia jogi, potrzebujesz niskiego wsparcia (Young sport bra). Jeśli jednak zamierzasz uprawiać fitness, wybierz średnio podtrzymujący top (biustonosz sportowy Urban Street lub Core).

Buty, jak najbardziej oddychające

Choć nie są one najważniejsze przy podejmowaniu decyzji, co założyć na siłownię, to są jeszcze jednym punktem, który należy wziąć pod uwagę. Oddychalność i komfort to podstawa, a one nigdy nie zawodzą w butach Joma zarówno dla mężczyzn jak i dla kobiet. Aby te dwie cechy były zapewnione, zdecyduj się na te z perforacją lub cholewką z siatki.

Męskie stopy w butach gimnastycznych Joma.
Kup buty gimnastyczne od Jomy

Uzupełnij swój wygląd o najlepsze akcesoria

Aby stylizacja była kompletna i oryginalna, możesz połączyć ją z praktycznymi akcesoriami, które ułatwią Ci ciężki dzień na siłowni. Najważniejszym akcesorium jest plecak lub torba sportowa do przenoszenia sprzętu lub brudnych ubrań po prysznicu. Wybierz taki, który jest wygodny do noszenia i pozwala na utrzymanie wszystkiego w porządku. Możesz też poszukać takiej, która ma przegródkę na buty, jak np. Training III, dzięki czemu nie pomieszasz wszystkiego i unikniesz nieprzyjemnych zapachów.

Mireia Belmonte w szatni na siłowni z akcesoriami Joma.
Kup Akcesoria do siłowni od firmy Joma.

Można też wziąć ręcznik do osuszenia potu lub w przypadku, gdy bierzemy prysznic na siłowni. W takim przypadku radzimy zabrać ręcznik z mikrofibry, który jest lżejszy i szybkoschnący.

Po przeczytaniu naszego zestawienia, w co się ubrać na siłownię, nic już nie zaskoczy. Już nigdy nie będziesz musiała się martwić o swój fitnessowy wygląd.

Poznaj więcej wskazówek dotyczących powrotu do sportu na temat piłki nożnej i futsalu, biegania i padla.