But do biegania R-3000 poprawia efektywność i wydajność

Deportista probando la zapatilla de running R-3000 en una cinta de correr.

But do biegania R-3000 poprawia efektywność i wydajność

Uniwersytet Castilla – La Mancha (UCLM) przeprowadził badanie wydajności buta biegowego R-3000 z płytką węglową. Wśród wniosków są dwa, które rewolucjonizują świat obuwia biegowego: zwiększenie efektywności biegu i poprawa wydajności.

But biegowy R-3000 z płytą węglową to par excellence latający model buta Jomy. I aby to udowodnić, grupa badawcza Sports Performance Research Group z Uniwersytetu Castilla – La Mancha przeprowadziła badania nad jego wydajnością. Wnioski pokazują, jak karbonowa płytka odróżnia się od reszty butów biegowych na rynku, co pozycjonuje Joma w najwyższym poziomie obuwia dla tej dyscypliny sportu.

Efekt rockera

Mocną stroną buta biegowego R-3000 jest wbudowanie płytki węglowej w podeszwę środkową. Dzięki napędowi i sztywności tworzy efekt rockera, który osiąga niewiele butów na rynku. Biegacz zyskuje większy pęd, zwiększając efektywność biegu.

Lepsza wydajność dzięki butom do biegania R-3000

Spektakularny rezultat efektu rocker prowadzi do poprawy wydajności biegaczy. Wynika to ze zwiększenia długości kroku o 1,5 cm. Logika tego procesu jest bardzo prosta: wykonując dłuższe rozkroki, zmniejszasz częstotliwość rozkroku o dwa kroki, czyli wykonujesz o dwa kroki mniej na minutę i oszczędzasz czas na pokonanie dystansu swojego biegu.

Ten wzrost wydajności jest większy (4%) w przypadku biegaczy rekreacyjnych, którzy potrzebują dodatkowego pobudzenia. W przypadku zawodowych sportowców wzrasta ona o 2% – wynika z badania UCLM.

Nie należy zapominać o ostatniej korzyści: zmniejszeniu zużycia tlenu i oszczędności energii. Ten aspekt ma fundamentalne znaczenie dla profesjonalnych biegaczy, gdyż dzięki R-3000 będą mogli lepiej zmierzyć się ze „ścianą 30 km”.

Idealne połączenie reaktywności i technologii w jednym rewolucyjnym bucie.

W bucie biegowym R-3000, oprócz płyty węglowej, zastosowano najnowsze technologie marki. W Joma, jako marka ekspercka w dziedzinie sportu, wiemy jak dać biegaczom to, co najlepsze, aby mogli dać z siebie wszystko w wyścigu. Z tego powodu w tym modelu zastosowaliśmy najnowocześniejsze technologie.

Dzięki systemowi Glove, komfort i lekkość są gwarantowane. Technologia VTS pozwala na odpowiednią wentylację potu, a Joma Sportech dopasowuje but i utrzymuje go w stabilnej pozycji. Podobnie system linii flexo zapewnia naturalny rozkrok.