Hiszpanie zdobywają brąz na Mistrzostwach Świata 2023

Los Hispanos celebrando el bronce obtenido en el Mundial de Balonmano 2023.

Hiszpanie wspięli się na podium po raz piąty w ciągu ostatnich pięciu lat i zdobyli brąz w Mistrzostwach Świata 2023, pokonując Szwecję 36-39.

W meczu o trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata 2023 w Sztokholmie Hiszpania pokonała Szwecję 36:39, po 22:18 po pierwszej połowie. Hiszpanie zapewnili sobie wtedy brąz po raz kolejny udowadniając, że nigdy się nie poddają, a hiszpańska krew oznacza dawanie z siebie wszystkiego do końca.

Pomimo tego, że Szwedzi wydawali się nie do powstrzymania, Hiszpanom udało się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę w końcówce meczu. Na trzy minuty przed końcem o ich ostatecznym zwycięstwie zadecydowała spektakularna akcja rozegrana pomiędzy Ángelem Fernándezem a Alexem Dujshebaevem. Nie było wątpliwości, że chcieli brązowego medalu bardziej niż ktokolwiek inny i w końcu go dostali.

W ten sposób reprezentacja dodaje do swojej kolekcji  piąty medal Mistrzostw Świata, po złotach z 2005 i 2013 roku. Dodatkowo medal ten oznacza, że Hiszpania, jako drużyna, która zajęła trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata, weźmie udział w turnieju przedolimpijskim dającym wstęp na Igrzyska Olimpijskie 2024 w Paryżu, kosztem wyniku Mistrzostw Europy 2024.

Hiszpanie i Joma

Firma Joma, jako oficjalny sponsor techniczny hiszpańskiej drużyny piłki ręcznej, również doświadczyła emocji związanych z tym ostatnim historycznym meczem. Podziela też dumę , którą budzi zdobycie brązu w Mistrzostwach Świata 2023 po raz piąty. Każdy krok, który do tego doprowadził jest rezultatem wysiłku wszystkich Hiszpanów, których motywacja do doskonalenia się z meczu na mecz nie ma sobie równych.

Z drugiej strony, to zwycięstwo pokazuje,  jak istotna jest rola firmy Joma w piłce ręcznej na najwyższym poziomie. Nie byłoby to możliwe bez dywersyfikacji, której dokonano w ostatnich latach w celu wejścia do świata innych, mniej tradycyjnych dyscyplin.

Marka będzie nadal towarzyszyć hiszpańskiej drużynie piłki ręcznej w nadchodzących wyzwaniach, które czekają na ich wspólnej drodze.