Granollers i Linnette, półfinaliści Joma w Australian Open

Dos jugadores Joma tras llegar a la semifinal en el Open de Australia 2023.

Granollers i Linnette, półfinaliści Joma w Australian Open

Oboje #JomaPlayerzy, Marcel Granollers i Magda Linette, byli o krok od finału w swoich kategoriach i zdobyli tytuł półfinalisty Australian Open 2023.

Marcel Granollers i Magda Linette, oficjalnie sponsorowani przez Joma, byli dwiema najważniejszymi postaciami podczas tego turnieju Australian Open. Oboje przynieśli #JomaTeam najwybitniejsze wyniki podczas pierwszego Wielkiego Szlema w sezonie 2023. W przypadku Linette udało jej się przywrócić nadzieję dla polskiego tenisa, po tym, jak awansowała do półfinału.

Magda Linette jest wdzięczna za swój historyczny wynik

Po dziesięciu dniach turnieju Magda Linette przeszła do przedostatniej fazy po pokonaniu Karoliny Pliskovej 6:3 i 7:5 w 87 minut. Choć ostatecznie nie udało jej się awansować do finału, sponsorowana przez markę Joma polska tenisistka została trzecią zawodniczka w kraju, która doszła do tego etapu turnieju. To historyczne i nieoczekiwane wydarzenie rozbudziło nadzieje przed deblem.

Marcel Granollers, półfinalista w deblu

Australian Open 2023 przyniósł firmie Joma kolejny istotny wynik. Hiszpański tenisista Marcel Granollers dotarł do półfinału w deblu w towarzystwie swojego partnera Horacio Zeballosa. Oboje byli jedynymi w serii, którzy zaszli tak daleko w tej kategorii po przełamaniu oporu Niemca Miesa i Australijczyka Peersa 6-4, 6-7(2) i 6-2.

W swoim dorobku Marcel Granollers zgromadził 24 tytuły w tej specjalności i łącznie rozegrał 47 finałów. Jego największym sukcesem był Masters wygrany w 2012 roku z Markiem Lópezem jako partnerem.

Reszta #JomaTeam na Australian Open 2023

Inni gracze Joma również dali z siebie wszystko w turnieju Australian Open, który był w tym roku niczym sygnał do startu. Reprezentantami krajowymi byli Pablo Carreño, Albert Ramos, Pedro Martínez Portero oraz, oczywiście, Marcel Granollers.

Międzynarodowymi #JomaPlayerami obecnymi na pierwszej dużej imprezie tenisowej w tym roku byli Thiago Monteiro (nr 1 w Brazylii), Daniel Galán, Joao Sousa (nr 1 w Portugalii), Facundo Bagnis i Iván Dodig (w pierwszej dziesiątce w Chorwacji) oraz Filip Polasek w deblu. Wśród pań ponownie wystąpiły: numer 1 w brazylijskim tenisie Beatriz Haddad, Marie Bouzkova, Tamara Zidansek i Magda Linette.

Obecność marki Jomy była też widoczna w federacjach narodowych z Hiszpanii, Włoch i Serbii.