Linette przywraca nadzieję dostając się do półfinału Australian Open

Magda Linette después de conseguir su pase a las semifinales del Open de Australia.

Linette przywraca nadzieję dostając się do półfinału Australian Open

#JomaPlayerka zaskoczyła świat tenisa, docierając do półfinału Australian Open po pokonaniu Czeszki Pliskovej.

Joma, jako oficjalny sponsor techniczny Linette, i świat polskiego tenisa świętują. Nieoczekiwana bohaterka, Magda Linette, znalazła się w czołówce Półfinału Australian Open po pokonaniu Karoliny Pliskovej 6:3 i 7:5 w 87 minut. Teraz zmierzy się z Białorusinką Aryną Sabaleką w meczu, który może przejść do historii jej kraju oraz jej samej.

#JomaPlayerka Linette w swoich poprzednich 29 Wielkich Szlemach nie wyszła poza trzecią rundę, ale po dziesięciu dniach turnieju dotarła do przedostatniej fazy. Jest trzecią Polką, która zaszła tak daleko w turnieju po Agnieszce Radwańskiej (2014 i 2016) oraz Świątek (2022). Chociaż zajmuje 45. miejsce na świecie, dzięki temu zwycięstwu zapewniła sobie wejście do światowej 25-tki.

„Nigdy tego nie zapomnę. To pierwszy raz w życiu (kiedy mi się to udało), po tym jak przeżyłam trudne chwile. Ten moment zostanie ze mną do końca życia. Jestem bardzo wdzięczna i szczęśliwa” – powiedziała po meczu Linette. Firma Joma również nie zapomni tego wyniku, który naznaczył historię zarówno samej tenisistki jak i polskiego tenisa kobiet. Marka nadal będzie dumnie towarzyszyć Linette w kolejnym meczu w ramach półfinału.

Joma na Australian Open

Magda Linette osiągnęła przełomowy moment w stroju Joma. Nie jest jedyną uczestniczką Australian Open sponsorowaną przez firmę Joma. Również ważni tenisiści krajowi i międzynarodowi, jak Pablo Carreño, Thiago Monteiro czy Beatriz Haddad, noszą stroje Joma podczas pierwszego Wielkiego Szlemu w sezonie 2023.

Jest to odzwierciedleniem niepowstrzymanego rozwoju firmy Joma w zakresie tenisa, a sponsorowani przez firmę zawodnicy zajmują czołowe miejsca w turniejach o takim znaczeniu jak ten rozgrywany w tej chwili.