Joma stawia na piłkę ręczną kobiet na Mistrzostwach Europy 2022

Federaciones Joma en el Campeonato Europeo de Balonmano Femenino 2022.

Joma stawia na piłkę ręczną kobiet na Mistrzostwach Europy 2022

Ekspercka hiszpańska marka sportowa ubiera cztery narodowe federacje z szesnastu wybranych do Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Bobiet: Chorwację, Słowenię, Hiszpanię i Polskę.

Z okazji największej europejskiej imprezy związanej z piłką ręczną, Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Kobiet 2022, hiszpańska firma sponsoruje cztery federacje: chorwacką, słoweńską, hiszpańską i polską. W ten sposób firma Joma mocniej angażuje się w sport kobiet. XV Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Kobiet odbywają się w trzech miejscach: w Słowenii, Czarnogórze i Macedonii Północnej pomiędzy 4 i 20 listopada 2022, organizowane przez Europejską Federację Piłki Ręcznej (EHF) oraz federacje piłki ręcznej trzech krajów goszczących. Obecnym mistrzem jest drużyna Norwegii, która zwyciężyła w Mistrzostwach Europy 2020.

Reprezentacje Hiszpanii oraz Chorwacji, Słowenii i Polski rozegrały mecze najważniejszych mistrzostw Europy wyposażone przez Joma. Z drugiej strony wachlarz sponsorów Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Kobiet 2022 dowiódł zaufania, które piłka ręczna na najwyższym poziomie pokłada w firmie Joma. Wyposażenie elitarnych sportowców jest możliwe dzięki inwestycjom w rozwój produktów, BRI oraz zastosowaniu najnowszych technologii.

Firma Joma od lat ubiera cztery federacje, zarówno w kategorii kobiet, jak i mężczyzn. Znajdują się w nich najlepsi gracze piłki ręcznej krajów, które startowały w poprzednich edycjach, a także w innych zawodach krajowych i międzynarodowych.

Zaangażowanie firmy Joma na rzecz równości w sporcie

Od pierwszej chwili firma Joma pokazała swoje zaangażowanie w walkę o równość w sporcie. Chociaż przed nami jeszcze długa droga, obecność marki w konkursach kobiet rośnie. Dlatego zaangażowanie w zwiększenie swojej roli i uznanie  sportu kobiet pozostaje jedną z głównych maksym firmy.