Wyjątkowa koszulka z motywem setnej rocznicy powstania Villarreal CF

Camiseta del centenario de Villarreal CF junto con balón y botas antiguas.

Wyjątkowa koszulka z motywem setnej rocznicy powstania Villarreal CF

Joma i Villarreal CF prezentują koszulkę okolicznościową dla uczczenia stulecia klubu (1923-2023).

Joma, jako doświadczona marka sportowa i sponsor techniczny Villarreal CF, prezentuje swoją wyjątkową koszulkę z okazji 100-lecia klubu. Założony w 1923 roku Villarreal CF świętuje swoją setną rocznicę, przywdziewając tę ekskluzywną koszulkę. Główną inspiracją jest koszulka noszona przez drużynę podczas jej pierwszego awansu do First Division.

W koszulce nie mogło zabraknąć żółtej kolorystyki, która jest znakiem rozpoznawczym klubu, a towarzyszą jej kontrastujące jasnoniebieskie detale. Znany jako „Żółta łódź podwodna”, Villarreal CF posiada żółte barwy we krwi, dlatego też w tej pamiątkowej koszulce nie mogło zabraknąć tego koloru. Jak już wspomniano wcześniej, zastosowano także niebieskie wstawki, które znajdują się w obszarze ramion, w kołnierzyku i na ściągaczach.

W górnej części pleców znajduje się nadruk łodzi podwodnej z symboliką herbu i napisem 100 rocznica (1923-2023). W tym samym tonie na wewnętrznej stronie kołnierza widnieje kolejny nadruk przedstawiający ewolucję różnych emblematów Villarreal CF. Ponadto koszulkę zdobi wyhaftowane logo Joma i pozostałych sponsorów, wykonane w żywym kolorze niebieskim.

Z drugiej strony, w części głównej koszulki można podziwiać haft herbu klubu Villarreal CF, który dodaje jej dodatkowej szczypty elegancji. Koszulka prezentuje styl klasyczny, z kołnierzem typu polo, regularnym krojem i zapewniającymi swobodę ruchów raglanowymi rękawami.

Charakterystyka techniczna

Produkty firmy Joma słyną z wysokiej jakości i rozwiązań technologicznych, których również nie zabrakło w tej wyjątkowej koszulce specjalnie stworzonej z okazji setnej rocznicy powstania Villarreal CF. Dlatego użyto w niej elastycznego materiału, będącego mieszanką poliestru i bawełny – połączenia, które charakteryzuje się miękkością i elastycznością, jest to bardzo odporna i łatwa w utrzymaniu tkanina. Ponadto wykorzystanie włókna bawełny pozwala na odprowadzanie potu, dzięki czemu koszulka staje się wysoce oddychająca.

Poprzez zastosowanie raglanowych rękawów zagwarantowana została swoboda ruchów. Dzięki wyeliminowaniu szwów w okolicy ramion, zwiększono dynamikę i komfort wykonywania wszystkich ruchów.

Przyczynia się do tego również system tzw. płaskich szwów FLATLOCK, który zapobiega powstawaniu otarć i podrażnień skóry piłkarzy.