Joma ulepsza swoje najdoskonalsze obuwie startowe: R-3000

Joma ulepsza swoje najdoskonalsze obuwie startowe: R-3000

Ulepszony model buta startowego R-3000 charakteryzuje się dwiema nowymi cechami: znacznie trwalszą podeszwą i powiększonym zakresem rozmiarówki.

Buty do biegania na wyścigi R-3000 są teraz jeszcze bardziej wytrzymałe i wzmocnione. To unowocześnienie stanowi istotną część ulepszonego modelu Jomy w kolekcji technicznych butów do biegania Winter 2022. Dzięki gumowemu wzmocnieniu DURABILITY w podeszwie zewnętrznej, but zapewnia przyczepność na asfalcie przy szybkim tempie. A tym samym zostaje opóźnione zużycie materiałowe w tym najbardziej podatnym na ścieranie miejscu.

Model R-3000 skierowany jest do biegaczy o dopracowanej technice, którzy lądują na przodostopiu. Dlatego też guma została wzmocniona w toe boxie, szczególnie w okolicach dużego palca i liniach przejściowych stopy.

Kolejną zmianą jest poszerzenie zakresu rozmiarówki. To uniwersalne obuwie uniseks jest teraz dostępne dla biegaczy o mniejszych stopach. A konkretnie, począwszy od rozmiaru 37. W Joma nie chcemy, aby ktokolwiek pozostał w tyle. Dlatego obecnie zarówno oni jak i one będą mogły startować w swoich R-3000.

Inne zalety R-3000 pozostają bez zmian

Najważniejszą cechą R-3000 jest dodatkowa reaktywność uzyskana dzięki zastosowanej płycie z włókna węglowego ENDOPLATE. Ten półsztywny materiał naciska na piankę podeszwy środkowej i osiąga 80% reaktywności po zwolnieniu masy ciała. Ta oszczędność energii przyczynia się do zmniejszenia zmęczenia, utrzymania stałego tempa podczas biegu i ułatwia regenerację.

Cholewka wykonana jest z wysoce oddychającej tkaniny, a dla zmaksymalizowania tej jakości zastosowano VTS SYSTEM. Dodatkowo, bardzo lekka siateczka zapewnia komfort i swobodę ruchów stopy, dostosowując się do wymogów bezszwowego systemu JOMA SPORTECH.

Na podeszwie zewnętrznej opracowano ekskluzywną geometrię przeznaczoną dla typu biegacza, do którego skierowany jest R.3000. Wzór jest nanoszony na gumę o wysokiej gęstości DURABILITY, wzmocnioną w sposób wyżej opisany.