Firma Joma wprowadza na rynek limitowaną edycję butów Point dla Final Master

Edición especial de la zapatilla Point para el torneo Master Final WPT.

Firma Joma wprowadza na rynek limitowaną edycję butów Point dla Final Master

Buty Point dla Master Final mają ekskluzywny design z pomarańczowymi i niebieskimi kolorami, charakterystycznymi dla obwodu WPT.

Joma, marka oficjalnego obuwia turnieju World Padel Tour, oferuje w sprzedaży ekskluzywną edycję butów Point. Ten spersonalizowany model został specjalnie stworzony na rozgrywki zamykające obwód, Master Final, które odbędą się w Palau Sant Jordi w dniach 15-18 grudnia 2022 r.

Obecność firmy Joma w sferze obuwia do padla sprawiła, że World Padel Tour również zaufał marce jako oficjalnemu obuwiu w przypadku tej ostatniej części. Firma Joma od lat dostarcza oficjalne obuwie, które prezentuje jakość i bogactwo technologiczne na najbardziej prestiżowym obwodzie padla na świecie.

Design w kolorach WPT

Jest to elegancki design oparty na połączeniu niebieskiego i pomarańczowego, charakterystycznych kolorów obwodu, obecnych w stylistyce turniejów. Wyróżniają się na tle koloru czarnego. Pomarańczowy kolor biegnie przez całą cholewkę, kreśląc na czerni drobne detale i tworząc elegancki kontrast, co daje spektakularny efekt wizualny. Niebieski został użyty w podeszwie środkowej, a także w drobnych detalach towarzyszących logo firmy Joma i na pięcie.

Z kolei spersonalizowane logo WPT występuje w różnych miejscach, na przykład w postaci nadruku na tworzywie phylon podeszwy środkowej.

But bogaty w technologię

Limitowana edycja modelu Point Master Final zachowuje wszystkie parametry techniczne i zastosowanie najnowszych technologii w obuwiu do padla. Jest to but specjalnie zaprojektowany dla tego sportu, który charakteryzuje się amortyzacją, stabilnością i wysoką odpornością na zużycie.

Jego doskonałą amortyzację zapewnia zastosowanie technologii FULL DUAL PULSOR w podeszwie środkowej. Mamy do czynienia z systemem podwójnej gęstości złożonym z dwóch części: jedna z nich łatwo zwiększa swoją objętość, co daje jej ogromną zdolność pochłaniania wstrząsów przy każdym kroku, a jednocześnie szybko odzyskuje swój kształt, ułatwiając wybicie się. Ponadto posiada drugą warstwę tworzywa phylon o większej gęstości, która zapewnia stabilność.

Do stabilności przyczynia się także system STABILIS, element formowany wtryskowo, który zapewnia stabilizację przy zmianie kroku. Wprowadzono również zewnętrzny wspornik EXO COUNTER, czyli usztywnienie na pięcie, wspierające stopę i chroniące ten obszar.

Z drugiej strony fason jest bardzo oddychający dzięki małym otworkom VTS, ułatwiającym wchodzenie i wychodzenie powietrza. Cecha ta jest bardzo ceniona w sportach uprawianych na bieżniach o dużej ścieralności. Aby chronić ten obszar zastosowano system FLEXSHIELD, wtryskiwaną gumę, która wygodnie trzyma stopę. Podobnie w obszarze wewnętrznej części stopy, gdzie dochodzi do większego obciążenia w wyniku ruchów bocznych podczas gry, zastosowano m.in. gumowe elementy PROTECTION.

Podeszwa jest wykonana z gumy o dużej gęstości DURABILITY, która jest odporna na zużycie na korcie. Głębokie tłoczenie w jodełkę zapewnia przyczepność do powierzchni, na której toczy się gra. Linie FLEXO sprzyjają naturalniejszemu stąpaniu.