Zadbaj o środowisko z Joma podczas Dnia Ziemi 2023

Chica vistiendo ropa sostenible de Joma con motivo del Día de la Tierra 2023.

Zadbaj o środowisko z Joma podczas Dnia Ziemi 2023

Z okazji Dnia Ziemi 2023 firma Joma pragnie, by wybrzmiało jej zaangażowanie w troskę o środowisko.

Każdego roku, 22 kwietnia, czyli w dzień wybrany przez ONZ w latach 70., obchodzony jest Dzień Ziemi w celu podniesienia świadomości społeczeństwa na temat problemów, które niszczą nasze środowisko. „Zainwestujmy w naszą planetę” to motto, które zostało wybrane na ten rok i które skierowano do rządów państw, firm i obywateli. W firmie Joma, jako jednej z czołowych marek sportowych na światowej scenie i numer jeden w Hiszpanii, chcemy się dziś z Tobą podzielić na temat tego, co robimy, aby dołożyć swoją cegiełkę do ochrony naszego środowiska.

W 2021 roku przedstawiliśmy Strategiczny Plan Zaangażowania Społecznego Joma Positive Life. Obszary działania, które zostały wybrane i w obrębie których nadal pracujemy, to te, które z różnych powodów ulegają degradacji i w zakresie których mamy coś do zaoferowania, jak na przykład sport.

Zrównoważony proces produkcyjny

Od tamtego momentu firma Joma jest na najlepszej drodze do wyeliminowania plastiku z produkcji. Stawiamy na zrównoważoną modę sportową oraz wykorzystanie ekologicznych tkanin, takich jak poliester pochodzący z recyklingu czy bawełna organiczna. Jednak wielu konsumentów nie jest jeszcze świadomych korzyści środowiskowych, płynących z tych materiałów. Dlatego dziś chcemy wyjaśnić tę kwestię:

Ponadto, w naszych opakowaniach zastąpiliśmy zanieczyszczający środowisko plastik materiałami zrównoważonymi, stopniowo zwiększając odsetek tektury pochodzącej z recyklingu czy biodegradowalnych toreb foliowych.

Energia odnawialna i redukcja zużycia

Od stycznia 2023 roku połowa energii, którą produkujemy w Joma w ciągu roku, pochodzi z paneli słonecznych. Kilka miesięcy wcześniej przeprowadziliśmy instalację modułów fotowoltaicznych w naszej siedzibie, które zajęły powierzchnię 1510 m2. Oczekuje się, że w dłuższej perspektywie cała energia zużywana przez firmę Joma będzie pochodzić ze źródeł odnawialnych.

W ramach odpowiedzialnej konsumpcji przestawiliśmy się na także na długowieczne żarówki o niskim zużyciu energii.

Dokonaj zakupu produktów zrównoważonych z rabatem z okazji Dnia Ziemi 2023

Jeśli chcesz dołączyć do ekologicznej rewolucji firmy Joma, nie przegap naszej sekcji zrównoważonych materiałów. Znajdziesz w niej artykuły wyprodukowane z ekologicznych tkanin w najlepszych cenach, z rabatami dla mężczyzn, kobiet, chłopców i dziewcząt. Ubierz się i walcz ze zmianami klimatycznymi wraz z firmą Joma!