Wzruszające pożegnanie Feliciano López po zakończeniu kariery

Momentos de Feliciano López jugando como homenaje a su retirada.

Wzruszające pożegnanie Feliciano López po zakończeniu kariery

Feliciano López, zawodnik #JomaPlayer i jeden z głównych wizerunków Joma w tenisie, ogłasza swoje oficjalne zakończenie kariery w wieku 41 lat, po rozegranych 996 meczach singlowych.

Znany na całym świecie z mocy swojej lewej ręki, Feliciano López jest jednym z najdłużej grających tenisistów w hiszpańskim i międzynarodowym tenisie. Teraz, w wieku 41 lat, znany #JomaPlayer po ATP Tour na Majorce zamierza wycofać się z tenisa.

Tenisista wywodzący się z Toledo ma na swoim koncie prawie 1000 rozegranych meczów singlowych (a dokładnie 996), z których aż 506 zwycięskich, jest to dorobek warty pozazdroszczenia. Od czasu swojego pierwszego turnieju jaki rozegrał w wieku 16 lat podczas Barcelona Open (Conde de Godó Trophy) w 1998 roku, zdobył siedem tytułów singlowych: Queen’s na trawie (2017 i 2019), Gstaad na kortach ziemnych (2016), Eastbourne na trawie (2013 i 2014), Johannesburg na twardym korcie (2010) i Wiedeń na tym samym terenie (2004). Cztery z nich odbyły się na jego ulubionej nawierzchni: trawie, która najlepiej pasowała do jego techniki defensywnej.

Z drugiej strony, Feliciano López jest jednym z wyjątkowych pięciu graczy, którzy w swojej karierze zaliczyli ponad 10 000 zagrywek asowych, sytuując się na pozycji top-4. Ponadto, ma na swoim koncie sześć tytułów deblowych, cztery Puchary Davisa i był pierwszym graczem, który osiągnął 79 kolejnych Wielkich Szlemów.

Krótko mówiąc, Feli López opuszcza korty ze wspaniałą trajektorią, sympatią całego świata tenisowego i pełen uznania dla marki, która jest i była jego oficjalnym sponsorem przez kilka lat: Joma. Wczoraj otrzymał emocjonalny hołd na Majorce, przy pełnych trybunach i w otoczeniu swojej rodziny. Tam oficjalnie zakończył swoją karierę zawodową, pozostając jednym z największych przedstawicieli hiszpańskiego tenisa.

Współpraca między Feliciano López i Joma

Relacje oparte na zaufaniu między Feliciano López i Joma utrzymywały się przez wiele lat, materializując się w sferze sportowej, kiedy to marka była jego oficjalnym sponsorem technicznym w latach 2008-2011 i 2022-2023.

Obie strony łączą wspólne korzenie wywodzące się z Toledo, ale przede wszystkim miłość do sportu i wartości, które sobą reprezentuje. Tenisista osiągnął wielkie sukcesy sportowe w swojej karierze w wyposażeniu od Joma, podczas ważnych turnieji krajowych i międzynarodowych.

Należy podkreślić, że Feliciano López wniósł ogromny wkład w rozwój butów do tenisa Joma. Fakt, że zawodnik ten mógł grać na ATP tour w butach Joma, miał fundamentalne znaczenie dla ulepszenia tego typu obuwia. Był to dla nas wielki przywilej i zawsze będziemy mu za to wdzięczni. Dziękujemy Ci Feli!