Model R-5000, najlepiej latający, nie jest wymieniany przez Joma

Model R-5000, najlepiej latający, nie jest wymieniany przez Joma

Joma uruchamia kampanię opartą na opiniach profesjonalnych sportowców, aby potwierdzić skuteczność nowego modelu R-5000 Flyer.

Kliknij tutaj, aby poznać je w szczegółach.

Joma zebrała wszystkie opinie sportowców, którzy testowali ich nowy flyer, najlżejszy but w historii firmy, o wadze zaledwie 187 gramów, gdzie opowiadają o swoich pierwszych doświadczeniach i wrażeniach z R-5000.

Olimpijczyk Chuso García Bragado testował model R-5000 i stwierdził: „Miałem zaszczyt być pierwszym, który przetestował nowy model R-5000. To jest but wyścigowy, to jest to, co nazywamy w żargonie latającym butem. Pierwsze wrażenie zaraz po założeniu buta jest takie, że jest on bardzo lekki i bardzo wygodny. To bardzo miłe, że podeszwa nie zużywa się szybko, wiele razy, gdy zaczynasz czuć się komfortowo w bucie, problem jest taki, że podeszwa zaczyna się zużywać i zostajesz bez buta. W przypadku R-5000 to się nie zdarza”. Bragado jest hiszpańskim sportowcem, który ma na koncie ponad 350 kilometrów olimpijskiego marszu, a w Tokio 2020 weźmie udział w swoich ósmych Igrzyskach Olimpijskich. Był mistrzem świata w Stuttgarcie w 1993 r. i trzykrotnie wicemistrzem w 1997, 2001 i 2009 r.

But skierowany jest do biegaczy z doskonałą techniką, odpowiednią pracą mięśni, którzy bardzo dobrze kontrolują swój krok, więc nie potrzebują nadmiernej amortyzacji czy ukierunkowania kroku, a ich tempo biegu nie przekracza 3 minut.

Polecany jest do treningów seryjnych lub krótkodystansowych oraz zawodów na średnich i długich dystansach. Minimalna waga, którą but dodaje do Twojego ciała podczas wyścigu, zmniejsza obciążenie i przyczynia się do poprawy Twoich wyników.

Joma pracowała szczególnie ciężko, aby osiągnąć najwyższą reaktywność, a tym samym oszczędność energii. Jego podeszwa środkowa tworzy niskoprofilowy but z kroplą 6. Reaktywność zapewniona przez system FLY REACTIVE pozwala na szybki start bez odrywania się od ziemi, co pozwala na zaoszczędzenie energii.

System FLY REACTIVE jest wielkim wkładem Jomy w model R-5000 w zakresie amortyzacji. Jest to nowa technologia opracowana przez markę i zastosowana w podeszwie środkowej, która składa się z bardzo lekkiego materiału, który oddaje dużą ilość energii przy każdym kroku. Jego elastyczność i lekkość pozwalają mu odzyskać swój kształt przy dużej prędkości, co zwiększa szybkość kroku przy starcie. Zapewnia ultralekką amortyzację i równomierny cykl kroku, w którym stopa będzie czuła się komfortowo w każdym punkcie. Jest to but o niskim profilu z Dropem 6.

Zespół R+D+i opracował wyczerpujące biomechaniczne studium kroku biegacza technicznego, aby ograniczyć podeszwę wyłącznie do punktów, w których podeszwa stopy ma kontakt z podłożem. Zmniejsza to wagę tej części buta przy zachowaniu odpowiedniej ochrony. Jakość gumy o wysokiej gęstości, z której wykonany jest system DURABILITY, została zachowana.

W obszarze palców podeszwa ma większą powierzchnię, aby chronić but przed zużyciem i rozdarciem podczas ruszania palcami.