Joma po raz drugi z rzędu wprowadza na rynek dwa ekskluzywne pamiątkowe buty na półmaraton Movistar Madrid

Joma po raz drugi z rzędu wprowadza na rynek dwa ekskluzywne pamiątkowe buty na półmaraton Movistar Madrid

Hiszpańska firma produkująca sprzęt sportowy Joma stworzyła dwa wyjątkowe buty na 31. edycję Movistar Madrid Half Marathon, który odbędzie się 29 marca w stolicy Hiszpanii.

Dla mężczyzn, Joma przygotowała 2 modele Super Cross i Storm Viper, natomiast dla kobiet, marka przygotowała model Storm Viper Lady.

Oba buty, przeznaczone do treningu i biegania z neutralnym krokiem, mają cholewkę wykonaną z jednego kawałka oddychającej siateczki, która zapobiega otarciom i zapewnia większy komfort, z większą elastycznością w okolicach podbicia, gdzie następuje zgięcie. Mają również perforacje zaprojektowane tak, aby stopa oddychała z każdym krokiem oraz wzmocnienia z TPU wstrzykiwane w miejscach, gdzie jest to najbardziej potrzebne, takich jak boki i pięta, co przyczynia się do większej lekkości i komfortu. Język jest przeszyty, aby utrzymać go w ryzach na każdym kilometrze wyścigu.

W modelach męskich z jednej strony wyróżnia się Storm Viper, skierowany do biegaczy o średniej-niskiej wadze, a model Super Cross jest przeznaczony dla biegaczy o średniej-wysokiej wadze. Podeszwa środkowa składa się z dwóch części: jednej wykonanej z Rebound, materiału, który odzyskuje swój kształt bez deformacji i zapewnia amortyzację, trwałość i dużą lekkość; oraz drugiej wykonanej z phylonu o wysokiej gęstości, który zapewnia większą powierzchnię podparcia i stabilizuje odcisk stopy.

W modelu dla kobiet superlekka podeszwa środkowa Rebound dostosowuje się do wszystkich rytmów biegu, ponieważ absorbuje uderzenia, a jednocześnie napędza krok.

W obu butach zastosowano bardzo cienką, wysokiej jakości gumową podeszwę zewnętrzną, która charakteryzuje się niską ścieralnością, co zapewnia trwałość, oraz oddzielnymi wypustkami, co zapewnia lekkość. Posiada również system Stabilis, wstrzykiwany element, który przechodzi od mostka stopy do śródstopia i stabilizuje przejście uderzenia stopy.

W ten sposób Joma kontynuuje wsparcie dla Movistar Madrid Half Marathon, dla którego po raz kolejny jest oficjalnym sponsorem technicznym wyścigu, który przyciągnie tysiące biegaczy na ulice Madrytu 29 marca.

Zawody te dołączają do listy imprez sportowych sponsorowanych przez firmę Joma na całym świecie, w tym Maratonu na Ibizie, Paryża na 20 km, Półmaratonu w Mińsku, Maratonu w Porto (Portugalia), Półmaratonu Rzym-Ostia (Włochy) oraz Półmaratonu Prowincji Buenos Aires.