Joma wprowadza na rynek swój pierwszy but z płytą węglową

Joma wprowadza na rynek swój pierwszy but z płytą węglową

Firma Joma zaprezentowała wielką nowość w postaci kolekcji obuwia do biegania na wiosnę lato 2022. R.3000 to nowy model buta, w którym po raz pierwszy zastosowano karbonową płytkę w katalogu marki. To osiągnięcie potwierdza pozycję firmy Joma jako jednego ze specjalistów w dziedzinie obuwia technicznego na rynku biegowym.

R.3000 jest przeznaczony dla biegaczy o dobrej technice, którzy chcą skorzystać z dodatkowej reaktywności zapewnianej przez płytę z włókna węglowego ENDOPLATE. Ten półsztywny materiał ściska piankę podeszwy środkowej i uzyskuje 80% reaktywności poprzez uwolnienie ciężaru ciała. W związku z tym prawdziwą korzyścią z zastosowania R.3000 dla biegaczy jest to, że oszczędność energii pomaga zmniejszyć zmęczenie, utrzymać stałe tempo podczas całego wyścigu i ułatwić regenerację.

Jeśli chodzi o profil biegacza, jest on odpowiedni dla biegaczy z dobrą techniką kroku i wysokim tempem. Waga buta wynosi 258 gr., a spadek 8 mm.

Cholewka wykonana jest z bardzo przewiewnego materiału, a system VTS SYSTEM ma na celu maksymalne zwiększenie tej właściwości. Ponadto bardzo cienki nylon zapewnia stopie komfort i swobodę ruchów, a system JOMASPORTECH zapewnia lekkie i bez oporowe dopasowanie do stopy.  Dla zwiększenia komfortu język jest wyposażony w wewnętrzną piankę, a podwójne elastyczne zapięcie w górnej części cholewki zapewnia, że pozostaje ona zawsze na swoim miejscu.

Podeszwa ma wyjątkową geometrię zaprojektowaną z myślą o typie biegacza, do którego adresowane są buty R.3000. Są to biegacze o dopracowanej technice, którzy lądują na przedniej części stopy, dlatego guma została wzmocniona w obszarze palców, szczególnie w okolicach linii palców i linii przejściowych stopy. Zmniejszenie ilości gumy sprawia, że but jest lżejszy, a jednocześnie pozwala na uwolnienie energii niezbędnej do reaktywności modelu R.3000.

Kolejną ważną kwestią jest zapewnienie przyczepności podeszwy zewnętrznej do asfaltu przy tak szybkim tempie, do czego został stworzony specjalny wzór bieżnika. Guma DURABILITY zwiększa trwałość buta.

R.3000 jest wynikiem ciężkiej pracy badawczo-rozwojowej zespołu marki oraz doświadczenia jej partnerów – sportowców. Ponadto w laboratoriach zewnętrznych przeprowadzono wyczerpujące kontrole materiałów i testy biomechaniczne.