Najlepsze buty piłkarskie: czynniki, które należy wziąć pod uwagę

Pies de jugadores de fútbol sala calzando zapatillas de fútbol sala de Joma

Najlepsze buty piłkarskie: czynniki, które należy wziąć pod uwagę

W Joma dajemy Ci kilka wskazówek, jak wybrać najbardziej odpowiednie dla Ciebie buty piłkarskie.

Coraz bliżej do powrotu do treningów piłkarskich, do meczów z drużyną, do pachang z przyjaciółmi… Wyzwanie, które wiąże się z powrotem do formy zarówno fizycznej, jak i sprzętowej. W ramach tych ostatnich buty piłkarskie odgrywają fundamentalną rolę, gdyż po części to od nich zależy możliwość osiągnięcia maksymalnej wydajności i uniknięcia kontuzji.

Wybór odpowiednich butów piłkarskich dostosowanych do naszych potrzeb jest łatwiejszy niż się wydaje. Trzeba po prostu jasno określić szereg cech, które określą, czy dany but jest dla nas odpowiedni, czy nie. Każda z nich może stanowić różnicę między poważną kontuzją a niezapomnianym przeżyciem.

Aby położyć kres temu niezdecydowaniu, w Joma podpowiadamy, jak wybrać najlepsze buty piłkarskie. Jeśli będziesz uważnie śledzić każdy z nich, będziesz mógł uniknąć błędów w swoim wyborze.

1.Rodzaj powierzchni

W piłce nożnej buty wyróżnia podeszwa, która zależy od rodzaju nawierzchni, na której będziemy grać. Wybierz taki do odpowiedniego rodzaju powierzchni.

  • Buty piłkarskie AG. Buty piłkarskie na sztuczną trawę mają więcej dotyku, aby lepiej rozłożyć ciężar i mają stożkowy kształt.
  • Buty do gry na murawie lub na boisku wielofunkcyjnym. Te buty piłkarskie nadają się na murawę I generacji i dywan. Ich główną cechą jest to, że zawierają wiele małych gumowych kolców, które zmniejszają nacisk na stopę.
  • Buty do trawy naturalnej. Z jednej strony są buty z podeszwą SF (soft ground), w których osiąga się większą przyczepność i trakcję. Z drugiej strony są buty z podeszwą FG (firm ground), z większą ilością kolców niż SG.
  • Buty do futsalu lub piłki nożnej halowej. Gładka podeszwa do gry na boiskach halowych. Wybierz je z gumowymi podeszwami, jak te Joma, aby dłużej służyły
Jugadores de fútbol sala jugando con botas de fútbol sala de Joma.
Buty piłkarskie

2.Weź pod uwagę dopasowanie i komfort

Technologia w piłce nożnej poszła do przodu skokowo. Od najbardziej wyrafinowanych butów piłkarskich Joma do najbardziej klasycznych butów piłkarskich Joma jest minimum technologii.

Aby zoptymalizować dopasowanie, wybierz buty ze sznurówkami Perfect Fit, takie jak Maxima 21. Dla dzieci wybierz buty z zapięciem na rzepy. Pozostając w temacie dopasowania, buty piłkarskie ze skarpetami dopasowują się do stopy jak druga skóra i wspierają ją. Joma ma w swojej ofercie Propulsion Cup 21 i Supercopa 22 z tą technologią.

Futbolistas jugando al fútbol con botas de fútbol Joma.
Kup buty piłkarskie Joma

Na koniec upewnij się, że Twoje buty są wzmocnione i mają liczniki. Nie tylko ochronią Twoją stopę, ale także zapewnią Ci stabilność, jędrność i napęd podczas uderzania piłki.

3.Zdecyduj, z jakiego materiału mają być wykonane Twoje buty piłkarskie.

Skórzane buty piłkarskie zapewniają elastyczność i oddychalność. Łatwo też wchłaniają wodę i zapobiegają przemoczeniu stóp. Na przykład w Joma można znaleźć modele Top Flex 22 i Mundial 22, wykonane z tego materiału.

Chico llevando botas de fútbol sala de Joma.
Kup buty futsalowe Top Flex

Materiał syntetyczny trzyma się jednak lepiej i jest bardziej wytrzymały. Aby te buty były bardziej oddychające, Joma posiada technologię VTS, która pozwala powietrzu wejść i wyjść z buta. Przykładem butów piłkarskich Joma wykonanych z materiału syntetycznego są Propulsion Cup 21 czy Supercopa 22.

4.Nie zapomnij o projekcie

Design butów piłkarskich jest równie ważny jak technologia. Niektórzy gracze wolą klasyczne buty, z bardziej elastycznej i oddychającej skóry, takie jak Top Flex 22 lub Mundial 22. Inni wolą rewolucyjne konstrukcje bez szwów, bardziej dynamiczne, jak Propulsion 22], Propulsion Cup 22 czy Supercopa 22.